SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bålskål 8001103
*
nr 800 1103
Bålskål
10 del, England, Pläter
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2013
kl 19:31:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/1 15:16:49
1
700 kr
7/1 16:27:04
2
1.000 kr
7/1 16:31:03
2
1.100 kr
7/1 16:58:33
3
1.200 kr
7/1 17:27:45
4
1.400 kr
7/1 19:19:04
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bålskål engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Bålskål
nr 800 1103
Bålskål
10 del, England, Pläter
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/1 15:16:49 | 1 | 700 kr |
7/1 16:27:04 | 2 | 1.000 kr |
7/1 16:31:03 | 2 | 1.100 kr |
7/1 16:58:33 | 3 | 1.200 kr |
7/1 17:27:45 | 4 | 1.400 kr |
7/1 19:19:04 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bålskål engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41